emerytury
ZOFIA I MAREK BAZAK/EAST NEWS
Konrad Bińczyk - 8 Stycznia 2021

14. emerytura. Wiemy, kiedy pieniądze trafią na konta emerytów

Już 19 stycznia odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy o tak zwanych czternastych emeryturach. Z kolei pierwsze "czternastki" mają trafić na konta seniorów w listopadzie.

Jak zauważa Instytut Emerytalny, rządowy projekt ustawy o kolejnym w 2021 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów przewiduje wypłatę tak zwanych czternastych emerytur w listopadzie 2021 roku – informuje portal money.pl.

Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg jeszcze pod koniec zeszłego roku mówiła, że ten termin zostanie dotrzymany.

- Jesteśmy gotowi do realizacji, są zabezpieczone środki, w mojej ocenie to jest najważniejsze i gwarantuję, że jeżeli wysoka izba nie wniesie żadnych poprawek, to na pewno świadczenie to będzie realizowane - zapewniała minister.

Czy podczas interwencji policja może kazać nam odblokować telefon? Prawnik wyjaśniaCzy podczas interwencji policja może kazać nam odblokować telefon? Prawnik wyjaśniaCzytaj dalej

Przypomnijmy. Czternasta emerytura w pełnej wysokości ok. 1030 złotych na rękę trafi do tych seniorów, którzy pobierają świadczenie nie wyższe niż 2415 złotych na rękę.

Im wyższe świadczenie, tym kwota dodatkowej emerytury będzie zmniejszona, w ramach zasady "złotówka za złotówkę".

Oznacza to, że ponad 700 tys. emerytów ze świadczeniami powyżej 3452 zł netto, nie dostanie ani grosza.

Mimo to na czternaste emerytury może liczyć ok. 6 mln emerytów.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News