Marek Suski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Konrad Bińczyk - 7 Stycznia 2021

Marek Suski: Projekt podziału Mazowsza jest już gotowy

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział w Radiu Plus, że projekt podziału Mazowsza jest gotowy i że można go już złożyć w Sejmie. Kiedy zmiany weszłyby w życie? Według przewidywań polityka "raczej późną wiosną".

Suski tłumaczył w radiu, dlaczego projekt nie trafił jeszcze pod obrady Sejmu.

Poseł PiS przyznał, że powodem jest pandemia koronawirusa.

- Żeby dokonać podziału Mazowsza, trzeba przeprowadzić wybory do dwóch nowych sejmików – tłumaczył.

- A proszę sobie wyobrazić, jak przeprowadzić wybory przy takim natężeniu COVID? To jest w tej chwili niewykonalne. Stąd też czekamy na złagodzenie pandemii. Liczymy na to, że szczepionka pomoże – dodawał Suski na antenie Radia Plus.

Sąd uchylił karę, którą sanepid nałożył na fryzjera prowadzącego działalność w czasie lockdownuSąd uchylił karę, którą sanepid nałożył na fryzjera prowadzącego działalność w czasie lockdownuCzytaj dalej

Zapewnił jednak, że projekt podziału Mazowsza jest już gotowy, a bezpieczne wybory mogłyby odbyć się "późną wiosną".

Według projektu Mazowsze zostałoby podzielone na dwa województwa: mazowieckie i warszawskie.

Województwo warszawskie swoim zasięgiem, oprócz Warszawy, objęłoby powiaty: nowodworski, legionowski, wołomiński, miński, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, grodziski i warszawski zachodni.

Politycy PiS podkreślają, że celem projektu jest to, by stolica nie rozwijała się kosztem pozostałej części Mazowsza, lecz aby region również miał możliwości rozwoju m.in. przez szerszy dostęp do środków unijnych.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News