Adam Niedzielski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Konrad Bińczyk - 4 Stycznia 2021

Ważna deklaracja ministra zdrowia: Łagodzimy pewne obostrzenia

Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował, że od jutra zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie. Zawarte w nim przepisy złagodzą obostrzenia dla dzieci.

- Chcieliśmy zaproponować pewne złagodzenie obostrzeń. Chcemy dopuścić możliwość przebywania na wolnym powietrzu dzieci bez opieki dorosłych – poinformował w poniedziałek Adam Niedzielski.

- W godzinach 8-16 dzieci będą mogły przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – dodał minister zdrowia na konferencji prasowej.

Powód zmian? Ferie zimowe, które jak mówił minister "nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach".

Szef resortu przyznał, że po dokonaniu przeglądu obostrzeń, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego chce "dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania".

Niektóre osoby mogą wystąpić o naliczenie wyższej emerytury. Trzeba się jednak spieszyć. Za kilka dni upływa ważny terminNiektóre osoby mogą wystąpić o naliczenie wyższej emerytury. Trzeba się jednak spieszyć. Za kilka dni upływa ważny terminCzytaj dalej

Przypomnijmy: od października obowiązuje zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Złagodzenie obostrzenia ma zacząć obowiązywać od wtorku – 5 stycznia 2021 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News