NFZ
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Konrad Bińczyk - 4 Stycznia 2021

Od 8 stycznia skierowanie tylko w formie elektronicznej. Ważne zmiany w NFZ

Już od 8 stycznia skierowania do lekarzy, z kilkoma wyjątkami, będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej. Ma to znacznie ułatwić pacjentom rejestrację do specjalistów.

- E-skierowania w postaci czterocyfrowego kodu, otrzymamy zarówno na badania diagnostyczne, jak i do poradni specjalistycznej – wyjaśnia Radiu Łódź Magdalena Góralczyk z łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

E-skierowania będzie wystawiane zarówno na leczenie szpitalne, jak i to w poradni specjalistycznej.

Wszystko po to, aby ułatwić pacjentom rejestrację. E-skierowania nie można zgubić. Zniknie także obowiązek dostarczania papierowego oryginału dokumentu.

- Dodatkowo sama rejestracja, czy w poradni specjalistycznej, czy w szpitalu, może się odbywać przez telefon. Wystarczy podać czterocyfrowy kod, który otrzymaliśmy poprzez SMS albo numer pesel – dodaje Góralczyk w rozmowie z radiem.

Ważna deklaracja ministra zdrowia: Łagodzimy pewne obostrzeniaWażna deklaracja ministra zdrowia: Łagodzimy pewne obostrzeniaCzytaj dalej

E-skierowanie lekarz będzie wypisywał na swoim komputerze, tak aby zostało ono zapisane w systemie e-zdrowie.

Dostęp do elektronicznego skierowania uzyskamy na trzy sposoby.

Przez profil zaufany, przez SMS, na który przyjdzie specjalny czterocyfrowy kod dostępu lub przez e-mail, na który zostanie wysłany plik w formacie PDF.

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy konieczność wprowadzenia e-skierowań m.in. pandemią koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News