policja
Piotr Molecki/East News
Konrad Bińczyk - 5 Stycznia 2021

Kary za łamanie obostrzeń w sylwestra. Policja skupiła się na badaniu trzeźwości kierowców

"Rzeczpospolita" dotarła do policyjnych statystyk dotyczących interwencji w sylwestra. Okazuje się, że było niewiele kar za łamanie obostrzeń.

Z oficjalnych statystyk policji wynika, że w sylwestrową noc przeprowadzono 18 tys. interwencji.

Odnotowano 50 wypadków drogowych. Zginęły w nich trzy osoby, 68 zostało rannych, a 158 kierowców prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu – wyliczał dla "Rzeczpospolitej" Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Policja skontrolowała także 2200 pojazdów komunikacji publicznej, 8200 obiektów handlowych oraz 370 miejsc organizacji wesel i dyskotek.

- W związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa policja pouczyła 110 osób, a 960 ukarała mandatem. Na gorącym uczynku zatrzymano także 450 sprawców przestępstw – dodaje Ciarka w dzienniku

Sprzęt RTV i AGD ma być trwalszy. Wszystko dzięki unijnej dyrektywieSprzęt RTV i AGD ma być trwalszy. Wszystko dzięki unijnej dyrektywieCzytaj dalej

Rzecznik KGP stwierdził także, że w jego ocenie zdecydowana większość Polaków zastosowała się w sylwestra do apeli rządu i policji.

Ponadto Stołeczna Komenda Policji poinformowała „Rzeczpospolitą", że w czasie nocy sylwestrowej wylegitymowano 340 osób, z czego większość stanowili kierujący.

Wystawiono im 26 mandatów. Sporządzono 57 wniosków o ukaranie do sądu oraz 63 notatki do sanepidu – podaje gazeta.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News