NIK
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Konrad Bińczyk - 19 Stycznia 2021

Najwyższa Izba Kontroli prześwietli policję. Urzędnicy sprawdzą, jak wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego

Prezes NIK Marian Banaś zareagował na wniosek szefa klubu Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego i zapewnił, że w 2021 roku zostanie przeprowadzona kontrola działań policji – donosi "Rzeczpospolita".

"Poseł zwrócił się do Banasia z wnioskiem, by NIK skontrolowała Komendę Główną Policji, by sprawdzić konkretnie, jak przy działaniach prewencyjnych wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego oraz czy dochodzi wtedy do nieprawidłowości" - pisze gazeta.

Gawkowski w rozmowie z dziennikiem przyznał, że otrzymał od prezesa NIK pismo, w którym został zapewniony o uwzględnieniu swoich postulatów.

Prawnik z Torunia obiecuje pomoc restauratorom w razie interwencji policji. Zamierza na zaproszenie właścicieli Prawnik z Torunia obiecuje pomoc restauratorom w razie interwencji policji. Zamierza na zaproszenie właścicieli "przesiadywać" w otwieranych pomimo obostrzeń lokalach, w oczekiwaniu na kontrolę ze strony służbCzytaj dalej

"Wielokrotnie podczas demonstracji widać było, że policja nadużywa pałek teleskopowych czy kajdanek. Nie może być tak, że z jednej strony szef MSWiA do tego zachęca, a z drugiej nie ma nad tymi działaniami kontroli" - mówi "Rzeczpospolitej" polityk.

NIK zaplanował na 2021 rok 103 główne kontrole.

Urzędnicy sprawdzą funkcjonowanie państwa w dobie pandemii.

Prześwietlone zostaną m.in. szkoły, administracja publiczna, szpitale oraz skuteczność tarcz antykryzysowych.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News