sąd
Obraz succo z Pixabay
Konrad Bińczyk - 20 Stycznia 2021

Sędzia z Przemyśla oskarżony o przyjęcie 100 tys. złotych łapówki

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego w Jarosławiu akt oskarżenia przeciwko Markowi Z., byłemu sędziemu Sądu Okręgowego w Przemyślu. Zarzuca się mu przyjęcie 100 tysięcy złotych łapówki w zamian za umorzenie postępowania – informuje RMF.

Akt oskarżenia skierowano do sądu 20 stycznia 2021 roku. Marek Z. w areszcie śledczym przebywa od lipca 2020 roku.

"Prokuratura zarzuca mu przyjęcie 100 000 zł łapówki w zamian za wydanie wyroku umarzającego przepadek kwoty blisko 2 mln zł. Za to przestępstwo grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności" - podała Prokuratura Krajowa cytowana przez radio.

Ulga na pierwsze dziecko nie dla wszystkich. Ważne informacje dla rodzicówUlga na pierwsze dziecko nie dla wszystkich. Ważne informacje dla rodzicówCzytaj dalej

Akt oskarżenia skierowano także przeciw czterem innym osobom, które miały pośredniczyć w korupcyjnym procederze.

Z ustaleń śledczych wynika, że Maciej M. miał nawiązać kontakt ze swoją znajomą Agnieszką K., która z kolei miała skontaktować go z Bogusławem P.

Bogusław P. powołując się na swoje znajomości z sędzią Markiem Z., miał obiecać korzystne rozstrzygnięcie sprawy Macieja M.

"Bogusław P. ustalił z sędzią, że załatwienie sprawy będzie kosztować 100 tys. złotych" – donoszą śledczy.

Jak się okazało umorzenie sprawy ze względu na przedawnienie i tak było już przesądzone, ale sędzia Z. miał nie poinformować o tym Macieja M.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News