szkoła
Piotr Molecki/East News
Konrad Bińczyk - 13 Stycznia 2021

Wytyczne dla klas 1-3 szkół podstawowych. Będą obowiązywać od 18 stycznia

Resort edukacji wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotował wytyczne, które mają obowiązywać w szkołach od 18 stycznia. Właśnie wtedy dzieci z klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej.

"Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami" – czytamy w wytycznych.

Uczniowie i nauczyciele muszą zachowywać 1,5-metrowy dystans. Muszą mieć także zasłonięte usta i nos w przestrzeniach wspólnych np. na korytarzach.

Konieczna jest także dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku.

Dalsza część artykułu poniżej.

Mateusz Morawiecki: Zrobimy wszystko, by określić ramy funkcjonowania Facebooka, Twittera, InstagramaMateusz Morawiecki: Zrobimy wszystko, by określić ramy funkcjonowania Facebooka, Twittera, InstagramaCzytaj dalej

"Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa)" – informuje ministerstwo nauki i zdrowia oraz GIS.

W przygotowanych wytycznych zaznaczono także, że "podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych" oraz to, że uczniowie nie powinni zabierać do szkoły "niepotrzebnych przedmiotów".

Pełna treść wytycznych dostępna jest do pobrania z Twittera Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News