wyrok
Obraz succo z Pixabay
Konrad Bińczyk - 22 Stycznia 2021

19-latka ma otrzymać 350 tys. zł za błąd lekarski. Sąd w Kaliszu wydał wyrok

W 2006 roku lekarz nie rozpoznał u 4-letniej dziewczynki z powiatu ostrowskiego zawału serca, który skutkował udarem i w konsekwencji paraliżem części ciała. W 2015 roku sprawa trafiła do sądu, który po kilkuletniej batalii prawnej przyznał 19-letniej już kobiecie odszkodowanie.

W 2006 roku lekarz z przychodni w Nowych Skalmierzycach miał dokonać niewłaściwej oceny stanu zdrowia 4-latki, a tym samym nie wdrożono odpowiedniego leczenia – informuje Głos Wielkopolski.

Dziecko zostało skierowane do szpitala w Kaliszu i dopiero tam zdiagnozowano zawał serca.

Trybunał Konstytucyjny wyjaśnia, kiedy zostanie opublikowane uzasadnienie wyroku w sprawie aborcjiTrybunał Konstytucyjny wyjaśnia, kiedy zostanie opublikowane uzasadnienie wyroku w sprawie aborcjiCzytaj dalej

Niestety czterolatka doznała udaru mózgu, który spowodował paraliż części ciała.

Mimo rehabilitacji nie udało się jej wrócić do pełnej sprawności.

W 2015 roku sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Ten na początku 2020 roku na podstawie opinii biegłych stwierdził, że doszło do błędu medycznego.

- Sąd zasądził 350 tysięcy złotych zadośćuczynienia wraz z odsetkami należnymi od daty wydania rozstrzygnięcia, czyli od 19 stycznia 2021 roku. W sprawie mieliśmy dwóch pozwanych, to jest ubezpieczyciela i zakład opieki zdrowotnej w formie spółki cywilnej. Ich odpowiedzialność jest odpowiedzialnością solidarną. Sąd zastrzegł, że spełnienie tego zadośćuczynienia zwalnia drugiego od obowiązku zapłaty tej kwoty - powiedziała sędzia Edyta Janiszewska, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu, cytowana przez Głos Wielkopolski.

Wyrok nie jest prawomocny

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News