lotnisko
Obraz Júlia Orige z Pixabay
Konrad Bińczyk - 7 Stycznia 2021

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski przedłużony

Rozporządzenie Rady Ministrów opublikowane w Dzienniku Ustaw w sprawie ruchu lotniczego zakazuje od 7 do 13 stycznia lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Rozporządzenie wprowadza dokładnie zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe – informuje portal prawo.pl.

Zakaz nie obowiązuje samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie premiera, za zgodą Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz lotów wykonywanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Powód przedłużenia zakazu lotów? Jak przekonuje Rada Ministrów, jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo w kraju, tak, by zminimalizować zagrożenie dla zdrowia publicznego spowodowanego epidemią koronawirusa.

W Wielkiej Brytanii padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. We wtorek jej władze podały, że w ciągu minionej doby zarażonych zostało niemal 61 tys. osób.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News