
Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski przedłużony
Rozporządzenie Rady Ministrów opublikowane w Dzienniku Ustaw w sprawie ruchu lotniczego zakazuje od 7 do 13 stycznia lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Rozporządzenie wprowadza dokładnie zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe – informuje portal prawo.pl.
Zakaz nie obowiązuje samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie premiera, za zgodą Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz lotów wykonywanych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.
Powód przedłużenia zakazu lotów? Jak przekonuje Rada Ministrów, jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo w kraju, tak, by zminimalizować zagrożenie dla zdrowia publicznego spowodowanego epidemią koronawirusa.
W Wielkiej Brytanii padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. We wtorek jej władze podały, że w ciągu minionej doby zarażonych zostało niemal 61 tys. osób.
Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:
- Sprzęt RTV i AGD ma być trwalszy. Wszystko dzięki unijnej dyrektywie
- Nowe podatki, opłaty i zmiany w prawie. Co czeka nas w 2021 roku?
- Od 8 stycznia skierowanie tylko w formie elektronicznej. Ważne zmiany w NFZ
