ZUS
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Konrad Bińczyk - 13 Stycznia 2021

Do 15 stycznia wnioski o zwolnienie ze składek ZUS. Niektórzy przedsiębiorcy skorzystają z ulgi

Tylko do piątku 15 stycznia niektórzy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o skorzystanie z ulgi oferowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych za okres lipiec – wrzesień 2020 roku.

Chodzi o przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w ramach kodu PKD 55.10.Z (hotele i inne obiekty zakwaterowania) oraz 79.12.Z (działalność organizatorów turystyki).

"To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" – informuje w komunikacie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Możliwość składania wniosków wprowadziły zapisy tarczy antykryzysowej 6.0. Przedsiębiorcy wyżej wymienionych grup mogą ubiegać się o zwolnienie z konieczności opłacania składek za trzy miesiące, od lipca do września.

Obrazy Portal o prawie i przepisach prawa"GW" o kulisach powstania projektu dotyczącego mandatów: W Zjednoczonej Prawicy doszło do zamieszaniaCzytaj dalej

Konieczne jest jednak wykazanie spadku przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

Wnioski o zwolnienie ze składek należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

"Łączna pomoc z ZUS sięga ok. 30 mld złotych. Zwolniliśmy ze składek ponad 2 mln firm na ponad 13 mld złotych. Wypłaciliśmy ok. 2,7 mln świadczeń postojowych na ponad 5,3 mld złotych" – podaje prof. Gertruda Uścińska.

Artykuły polecane przez redakcję Przewodnika Prawnego:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj przewodnikprawny.pl na: Obserwuj nas na Google News Google News